West Yorkshire XC League Meeting 1
Nunroyd Park, Guiseley - 8th October 2023
Race 10 - 9.5 Km - Jun/Sen Men
Pos No Name Club Time Cat CP
------------------------------------------------------------------------
1 197 Samuel Mills .................. Leeds City AC 28:59 U20M 1
2 289 Abdimajiid Darood ................. Skyrac AC 29:56 U20M 2
3 373 Elliot Smales ..... Wakefield District H & AC 30:26 SENM 1
4 310 Will Haw .... Vale Of York Athletic Community 30:51 U20M 3
5 201 Gavyn Chalmers ................ Leeds City AC 31:07 SENM 2
6 371 Daniel Franks ..... Wakefield District H & AC 31:11 SENM 3
7 370 Mark Bostock ...... Wakefield District H & AC 31:22 SENM 4
8 315 Thomas Fell .. Vale Of York Athletic Communit 31:28 SENM 5
9 62 Mark Bolland-Cage ........... City Of York AC 31:42 SENM 6
10 252 Samuel Lungu ............ Pudsey & Bramley AC 31:45 SENM 7
11 406 David Morrison ..... York Knavesmire Harriers 32:13 SENM 8
12 135 Richard James Anderson .. Holmfirth Harriers 32:14 SENM 9
13 309 Alex Ford ... Vale Of York Athletic Community 32:15 SENM 10
14 396 Chris Miller ............ Wharfedale Harriers 32:18 V40M 1
15 314 Colin Soppitt .. Vale Of York Athletic Commun 32:44 SENM 11
16 59 James Wisbey ................ City Of York AC 32:46 U20M 4
17 404 Tom Pavis .......... York Knavesmire Harriers 32:52 SENM 12
18 313 Jonny Lee ... Vale Of York Athletic Community 32:57 SENM 13
19 411 Ian Ellwood ........ York Knavesmire Harriers 32:59 SENM 14
20 209 Chris Fishlock ................ Leeds City AC 33:03 V45M 1
21 101 Ben Crowther .......... Halifax Harriers & AC 33:06 V35M 1
22 393 Matthew Warters ......... Wharfedale Harriers 33:10 SENM 15
23 189 Gregan Clarkson ....... Kingston Upon Hull AC 33:14 V40M 2
24 397 Christian Holmes ........ Wharfedale Harriers 33:18 V50M 1
25 392 Harry Muir .............. Wharfedale Harriers 33:25 SENM 16
26 338 Jamie Walker ............. Valley Striders AC 33:32 U20M 5
27 163 Gawain Moore ............. Ilkley Harriers AC 33:39 V45M 2
28 395 Lee Athersmith .......... Wharfedale Harriers 34:07 V40M 3
29 368 Euan Gaskin ....... Wakefield District H & AC 34:11 U20M 6
30 205 Drew Norcup ................... Leeds City AC 34:22 SENM 17
31 382 Steve Lowe ........ Wakefield District H & AC 34:24 V45M 3
32 410 Ewan Sewell ........ York Knavesmire Harriers 34:35 SENM 18
33 203 Robert Torch .................. Leeds City AC 34:39 SENM 19
34 407 Toby Hone .......... York Knavesmire Harriers 34:40 SENM 20
35 381 Stewart Knowles ... Wakefield District H & AC 34:41 V45M 4
36 311 Luke Haynes .. Vale Of York Athletic Communit 34:52 SENM 21
37 341 Daniel Fisher ............ Valley Striders AC 34:53 V40M 4
38 378 Ben Butler ........ Wakefield District H & AC 34:58 V40M 5
39 416 Russell Bowry ...... York Knavesmire Harriers 35:03 V40M 6
40 164 Steven Gott .............. Ilkley Harriers AC 35:05 V45M 5
41 25 Alistair Trusselle .... Bingley Harriers & AC 35:09 U20M 7
42 26 James Hargreaves ...... Bingley Harriers & AC 35:12 SENM 22
43 206 Thomas Richards ............... Leeds City AC 35:13 SENM 23
44 251 Mitchell Boocock ........ Pudsey & Bramley AC 35:17 SENM 24
45 38 John Convery .......... Bingley Harriers & AC 35:34 V60M 1
46 98 Gareth Burrell ........ Halifax Harriers & AC 35:39 SENM 25
47 377 Chris Ward ........ Wakefield District H & AC 35:54 V35M 2
48 166 Stephen Coy .............. Ilkley Harriers AC 35:57 V50M 2
49 200 Ben Boshell ................... Leeds City AC 35:58 SENM 26
50 317 Hossein Mohammadiha .. Vale Of York Athletic 36:01 V40M 7
51 37 Quentin Emery ......... Bingley Harriers & AC 36:02 V55M 1
52 30 Ged Callan ............ Bingley Harriers & AC 36:10 V40M 8
53 412 Glynn Ellwood ...... York Knavesmire Harriers 36:11 V35M 3
54 63 Josh Breen .................. City Of York AC 36:12 SENM 27
55 312 Jake Hume ... Vale Of York Athletic Community 36:15 SENM 28
56 137 Philip Hewitt ......... Holmfirth Harriers AC 36:18 V35M 4
57 96 Jacob Ewart ........... Halifax Harriers & AC 36:24 U20M 8
58 293 Andy McCue ........................ Skyrac AC 36:26 V45M 6
59 339 Jonathan Pownall ......... Valley Striders AC 36:41 SENM 29
60 202 Joseph Dakkak ................. Leeds City AC 36:42 SENM 30
61 77 Edwyn Tinker-Ives ............. Denby Dale AC 36:46 V45M 7
62 402 Dan Dunnington ..... York Knavesmire Harriers 36:55 SENM 31
63 423 Giles Hawking ...... York Knavesmire Harriers 37:03 V50M 3
64 342 Gary Mann ................ Valley Striders AC 37:10 V40M 9
65 187 Scott Bairstow ......... Keighley & Craven AC 37:13 V50M 4
66 60 Alan Brown .................. City Of York AC 37:16 SENM 32
67 121 Ben Shacklock ....... Harrogate Harriers & AC 37:24 V40M 10
68 254 Stephen Morris .......... Pudsey & Bramley AC 37:26 V35M 5
69 106 Lee Cattermole ........ Halifax Harriers & AC 37:27 V50M 5
70 104 Ken Montgomery ........ Halifax Harriers & AC 37:35 V40M 11
71 379 Paul Gilbert ...... Wakefield District H & AC 37:37 V45M 8
72 169 Tim Ashelford ............ Ilkley Harriers AC 37:43 V55M 2
73 32 Paul Tiffany .......... Bingley Harriers & AC 37:49 V45M 9
74 74 Stuart Nutting ................ Denby Dale AC 37:53 V40M 12
75 403 Oliver Noble ....... York Knavesmire Harriers 37:54 SENM 33
76 420 Kieron Niven ....... York Knavesmire Harriers 37:58 V45M 10
77 405 Will Prichard ...... York Knavesmire Harriers 37:59 SENM 34
78 266 Dylan Rickerby ....... Rothwell Harriers & AC 38:07 V45M 11
79 292 Chris Dove ........................ Skyrac AC 38:08 SENM 35
80 347 Steve Webb ............... Valley Striders AC 38:15 V60M 2
81 144 Adam Sunderland ....... Holmfirth Harriers AC 38:18 V50M 6
82 165 Andrew Overend ........... Ilkley Harriers AC 38:19 V45M 12
83 414 Robert Woodward .... York Knavesmire Harriers 38:20 V35M 6
84 75 Richard Walker ................ Denby Dale AC 38:21 V40M 13
85 413 Matt Freeman ....... York Knavesmire Harriers 38:25 V35M 7
86 240 Scott Daly .................... Pontefract AC 38:30 V50M 7
87 66 Michael Raynes .............. City Of York AC 38:38 V45M 13
88 394 Adam Stirk .............. Wharfedale Harriers 38:42 V35M 8
89 271 Justin Stephenson .... Scunthorpe Harriers AC 38:45 V45M 14
90 34 Robert Thomas ......... Bingley Harriers & AC 38:46 V50M 8
91 167 Steve Murray ............. Ilkley Harriers AC 38:47 V50M 9
92 102 Andrew Greenwood ...... Halifax Harriers & AC 38:49 V35M 9
93 219 Simon Parkinson ........ Longwood Harriers AC 38:51 V35M 10
94 212 David Parkin .................. Leeds City AC 38:56 V50M 10
95 417 Rory Henderson ..... York Knavesmire Harriers 38:58 V40M 14
96 296 Todd Stewart ...................... Skyrac AC 39:01 V55M 3
97 103 Paul Bateman .......... Halifax Harriers & AC 39:10 V35M 11
98 141 James Washington ...... Holmfirth Harriers AC 39:13 V45M 15
99 28 Nick Chapman .......... Bingley Harriers & AC 39:15 V40M 15
100 386 Philip Ambler ..... Wakefield District H & AC 39:20 V50M 11
101 225 Robert Unwin ........... Longwood Harriers AC 39:24 V60M 3
102 318 Ian Martin .. Vale Of York Athletic Community 39:27 V55M 4
103 145 Christopher Beadle .... Holmfirth Harriers AC 39:32 V50M 12
104 67 Peter Hanson ................ City Of York AC 39:45 V55M 5
105 160 Iain Young ............... Ilkley Harriers AC 39:52 SENM 36
106 107 Ryan Barker ........... Halifax Harriers & AC 40:10 V50M 13
107 31 Duncan Pryce .......... Bingley Harriers & AC 40:14 V45M 16
108 424 Darren Hendley ..... York Knavesmire Harriers 40:15 V50M 14
109 408 Edmund Roberts ..... York Knavesmire Harriers 40:20 SENM 37
110 27 Scott Prince .......... Bingley Harriers & AC 40:23 V35M 12
111 105 James O'Rourke ........ Halifax Harriers & AC 40:27 V45M 17
112 295 Andrew Meskell .................... Skyrac AC 40:30 V50M 15
113 80 Andy Green .................... Denby Dale AC 40:35 V55M 6
114 294 Nuno Cesar-De-Sa .................. Skyrac AC 40:36 V50M 16
115 387 Ian Shipley ....... Wakefield District H & AC 40:37 V50M 17
116 250 Ben Simenton ............ Pudsey & Bramley AC 40:39 U20M 9
117 211 Mick Hill ..................... Leeds City AC 40:45 V45M 18
118 39 Paul Lemmon ........... Bingley Harriers & AC 40:51 V60M 4
119 33 Andrew Coulton ........ Bingley Harriers & AC 41:21 V50M 18
120 170 Mark Iley ................ Ilkley Harriers AC 41:27 V60M 5
121 316 Neil Musgrove .. Vale Of York Athletic Commun 41:34 V35M 13
122 345 Richard Irvine ........... Valley Striders AC 41:47 V50M 19
123 319 Steve Middup .. Vale Of York Athletic Communi 42:00 V60M 6
124 76 Jonathan Ridge ................ Denby Dale AC 42:09 V45M 19
125 346 Paul Smith ............... Valley Striders AC 42:13 V50M 20
126 426 Pete Downes ........ York Knavesmire Harriers 42:15 V60M 7
127 68 Jon Blake ................... City Of York AC 42:20 V60M 8
128 375 David Hunter ...... Wakefield District H & AC 42:54 V35M 14
129 97 Maksymilian Stytsun ... Halifax Harriers & AC 42:59 SENM 38
130 7 Daniel Hammond .................. Beverley AC 43:14 V45M 20
131 409 Jack Rose .......... York Knavesmire Harriers 43:16 SENM 39
132 29 Simon Blake ........... Bingley Harriers & AC 43:17 V40M 16
133 81 Stephen Skidmore .............. Denby Dale AC 43:30 V65M+ 1
134 224 Owen Whitehead ......... Longwood Harriers AC 43:44 V55M 7
135 415 Andrew Barker ...... York Knavesmire Harriers 44:22 V40M 17
136 223 Adam Taylor ............ Longwood Harriers AC 45:00 V50M 21
137 267 Mark Gregory ......... Rothwell Harriers & AC 45:34 V60M 9
138 427 Jeremy Benson ...... York Knavesmire Harriers 45:49 V60M 10
139 239 Michael West .................. Pontefract AC 47:04 SENM 40
140 139 Leighton Moxon ........ Holmfirth Harriers AC 47:22 V35M 15
141 268 Roger Ward ........... Rothwell Harriers & AC 47:30 V60M 11
142 226 Ian Mitchell ........... Longwood Harriers AC 47:32 V65M+ 2
143 214 Martin Farran ................. Leeds City AC 47:33 V60M 12
144 109 Geoff Cumber .......... Halifax Harriers & AC 52:49 V65M+ 3
145 400 Geoffrey Thompson ....... Wharfedale Harriers 55:41 V60M 13
146 108 Heath Reilly .......... Halifax Harriers & AC 57:31 V55M 8
Jun/Sen Men Team Result (6 to score)
Pos Club Total Team Positions
1 Vale Of York Athletic Community 94 4, 8, 13, 15, 18, 36
2 Wakefield District H & AC 111 3, 6, 7, 29, 31, 35
3 Leeds City AC 132 1, 5, 20, 30, 33, 43
4 York Knavesmire Harriers 152 11, 17, 19, 32, 34, 39
5 Wharfedale Harriers 201 14, 22, 24, 25, 28, 88
6 Bingley Harriers & AC 304 41, 42, 45, 51, 52, 73
7 City Of York AC 336 9, 16, 54, 66, 87, 104
8 Halifax Harriers & AC 355 21, 46, 57, 69, 70, 92
9 Ilkley Harriers AC 360 27, 40, 48, 72, 82, 91
10 Valley Striders AC 388 26, 37, 59, 64, 80, 122
11 Skyrac AC 461 2, 58, 79, 96, 112, 114
12 Holmfirth Harriers AC 490 12, 56, 81, 98, 103, 140
13 Denby Dale AC 589 61, 74, 84, 113, 124, 133
|
|